LUX INFO #7

Od 2 dni zwiedzam Londyn, ale przecież nie zostawię Was bez Lux Info!  Tym razem poczytacie o tym, jak amerykański Vogue po raz pierwszy udzielił swojego politycznego poparcia. Dowiecie się, jacy są najskuteczniejsi prezesi w świecie mody oraz kto jest na skraju bankructwa. Ku inspiracji znajdziecie wywiad ze Stanisławem Ryłko, a jako ciekawostkę – najdroższe ulice na świecie. Miłego czytania!

VOGUE PO RAZ PIERWSZY W HISTORII WSPARŁ KANDYDATA NA PREZYDENTA (Fashion Post)

Amerykańska biblia mody, po raz pierwszy w swojej 124 letniej historii, wsparła kandydata, a raczej kandydatkę na prezydenta – Hilary Clinton. W listopadowym numerze już sama okładka nawołuje do głosowania: kolorami tytułu tego kultowego pisma, a także dopiskiem „vote”. Naczelna magazynu, Anna Wintour pisze, że żyjemy w czasach, kiedy wartości i postawa są najważniejsze, a inteligencja i doświadczenie, jakie ma Hilary Clinton, czynią z niej idealną kandydatkę. Co było dalej to już dobrze wiemy.  

vogue november 2016 vote

INTERNETOWE IMPERIUM MODOWE NASTY GAL NA SKRAJU BANKRUCTWA (VU MAG)

Sukcesy tej platformy jak i samej właścicielki przyszły bardzo szybko, a wszystko zaczęło się od sprzedaży ubrań vintage na eBayu. Jednak sukces, wzrost sprzedaży i popularność nie zawsze idą w parze z biznesowymi wynikami czy zyskiem. Właśnie przekonała się o tym Sophia Amoruso, okrzyknięta wcześniej najbogatszą i najbardziej przedsiębiorczą kobietą. Dzisiaj firma jest na skraju bankructwa. Wielka szkoda. Tutaj znajdziecie kilka lekcji, jakie można wyciągnąć z tej sytuacji.

NAJSKUTECZNIEJSI PREZESI W BRANŻY MODOWEJ (Forbes)

Skoro już mowa o biznesie i przedsiębiorczości, to powstał ranking prezesów, którzy najskuteczniej na świecie zarządzają biznesami modowymi. Pablo Isla (Zara) znalazł się na czele, na kolejnych miejscach Herbert Hainer (adidas) i Bernard Arnault (LVMH). Pełny ranking 100 osób z różnych branż znajdziecie tutaj. Jakoś mi tylko kobiet brakuje.

WYWIAD ZE STANISŁAWEM RYŁKO (wyborcza.pl)

Bardzo ciekawy, inspirujący wywiad ze Stanisławem Ryłko i jeden przepis na sukces: potrzeba ciężkiej pracy, cierpliwości i konsekwencji!

NAJDROŻSZE ULICE NA ŚWIECIE (The Telegraph)

Luksusowe marki to również luksusowe lokalizacje, a luksusowe lokalizacje to też odpowiednio wysoka cena za wynajem powierzchni. Gdzie na świecie jest najdrożej? Oczywiście w Nowym Jorku na 5th Avenue. W zestawieniu znajdziemy też m. in. Hong Kong, Paryż i Londyn.

Next Post:
Previous Post:
This article was written by

Prowadzę pierwszy w Polsce blog o biznesie i marketingu marek luksusowych. Jestem również założycielką międzynarodowej firmy doradczej Luxury Consulting Online. Wcześniej byłam związana z jedną z największych firm kosmetycznych na świecie, teraz moją misją jest edukowanie i doskonalenie branży luksusowej oraz zachęcanie konsumentów do podejmowania świadomych wyborów. Blog znalazł się na liście Nadziei Blogosfery wg. "Rankingu Najbardziej Wpływowych Blogerów 2016" Jasona Hunta. Bardzo się cieszę, że tu jesteś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *