LUX INFO #6

W najnowszym lux info poznacie historię wspaniałej projektantki, jaką jest Carolina Herrera, która zaczęła swoją karierę dopiero po czterdziestce, a dzisiaj jest jedną z najbardziej liczących się postaci w świecie mody. Poznacie jeszcze jedną postać ze świata luksusu – Lorre White czyli tzw. „guru luksusu”. Kolejne tematy to: co przyciąga marki luksusowe do Polski, kim są „yuccie” i jakie są najlepsze modowe filmy sezonu?

INSPIRUJĄCE HISTORIE: CAROLINA HERRERA (Vumag.pl)

Jej kreacje są eleganckie, ponadczasowe, kobiece ale wyważone. Sama projektantka szybko zbudowała swoje modowe imperium i to zaczynając dopiero po czterdziestce. Teraz zdecydowanie liczy się w świecie mody, o czym stanowią liczne nagrody i wyróżnienia. Pod względem estetyki, to zdecydowanie jedna z moich ulubionych projektantek, a do tego bardzo inspirująca. Poznacie jej historię i kilka najważniejszych faktów o domu mody Caroliny Herrery.

CO PRZYCIĄGA MARKI Z GÓRNEJ PÓŁKI DO POLSKI? (Propety News)

Decyzja o wejściu z marką na nowy rynek nie jest prosta, zwłaszcza, jeśli kwestia ta dotyczy marek luksusowych – koszt wyposażenia nowego sklepu, który ma olśnić zamożnych konsumentów, zatrudnienie wykwalifikowanych pracowników, opłacenie drogiej aczkolwiek prestiżowej lokalizacji mogą zamrozić kapitał na długie miesiące. Jakie czynniki są więc brane pod uwagę przy podejmowaniu takiej decyzji i co może przyciągać marki z wyższej półki do Polski? Odpowiedzi znajdziecie tutaj.

POZNAJCIE LORRE WHITE – ŚWIATOWĄ GURU OD LUKSUSOWEGO MARKETINGU (Forbes)

Niewiele jest na świecie osób, które specjalizują się w marketingu marek luksusowych – Lorre White jest jedną z nich. Od 20 lat doradza światowym gigantom z tej branży, jak dotrzeć do ich upragnionych konsumentów – grupy bardzo małej, ale odpowiedzialnej za połowę światowego bogactwa (i mowa tutaj o produktach wartych miliony dolarów).

NOWA GRUPA KONSUMENCKA: YUCCIE, CZYLI WIELKOMIEJSCY KREATYWNI (Brief)

Kim są, gdzie ich znaleźć i co ich kręci? Co charakteryzuje grupę Yuccie, jakie mają podejście do marek i jak firmy powinny to wykorzystywać? Warto się przyjrzeć, bo to konsumenci bardzo świadomi i wymagający.

10 NAJLEPSZYCH FILMÓW MODOWYCH SEZONU (Business of Fashion)

Najnowsze produkcje marek modowych to już nie tylko krótka reklama – to produkcje filmowe, za którymi kryją się wielkie nazwiska reżyserów, aktorów, twórców i muzyków. W zestawieniu znajdziecie 10 najlepszych przykładów. Mój faworyt to nr 2 czyli połączenie Kanye West’a i Balmain (film ma już prawie 15 mln wyświetleń na Youtube).

Next Post:
Previous Post:
This article was written by

Prowadzę pierwszy w Polsce blog o biznesie i marketingu marek luksusowych. Jestem również założycielką międzynarodowej firmy doradczej Luxury Consulting Online. Wcześniej byłam związana z jedną z największych firm kosmetycznych na świecie, teraz moją misją jest edukowanie i doskonalenie branży luksusowej oraz zachęcanie konsumentów do podejmowania świadomych wyborów. Blog znalazł się na liście Nadziei Blogosfery wg. "Rankingu Najbardziej Wpływowych Blogerów 2016" Jasona Hunta. Bardzo się cieszę, że tu jesteś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *