LUX INFO #5

LUX INFO #5

Dzień dobry! Czas na kolejną porcję informacji z rynku marek luksusowych: o przyszłości branży, nowym tygodniu mody z pogranicza technologii, nominacjach do British Fashion Awards i nie tylko – bo dzisiaj także o najważniejszych nagrodach w branży reklamowej czyli Effie 2016.

EFFIE AWARDS 2016 -NAJWAŻNIEJSZE NAGRODY W BRANŻY REKLAMOWEJ ROZDANE  (Business Insider)

Nie ma tutaj, co prawda, marek luksusowych, jednak są to zdecydowanie najważniejsze nagrody w branży reklamowej. Liczy się nie tylko pomysłowość, ale poparcie kampanii biznesowymi osiągnięciami. Podobno zgłoszenia do polskiej edycji są najbardziej rygorystyczne na świecie.  Grand Prix przypadło twórcom kampanii „Wszyscy przechodzą do Play” – zasłużenie zresztą, ze względu na pomysł i przede wszystkim konsekwencję i spójność w kreowaniu komunikacji. Jedną z moich ulubionych akcji jest też „Kuchnia spotkań IKEA” – świetny przykład na to, jak marka może w nienachalny sposób zaaranżować przestrzeń i stworzyć miejsce, w którym chcemy być. Listę nagrodzonych i przykłady kampanii znajdziesz tutaj.

PRZYSZŁOŚĆ BRANŻY LUKSUSOWEJ (CPP Luxury)

Jak kształtuje się przyszłość branży luksusowej? Jakie są najbliższe wyzwania? Jaka jest i będzie rola Internetu i social mediów? Wszystkiego dowiesz się z wywiadu z Alessandro Maria Ferreri – światowego eksperta w branży luksusowej, który od 20 lat doradza markom i sklepom – tym największym i tym, którzy dopiero zaczynają.

MODA PROSTO Z… DOLINY KRZEMOWEJ, CZYLI SILICON VALLEY FASHION SHOW (NY Times)

„Wearable technology”, drony, druk 3-D, świecące koszulki i wiele innych eksperymentalnych pomysłów pojawiło się na pokazach mody nowej generacji, czyli Silicon Valley Fashion Week. Czy to jest przyszłość mody?

NICK KNIGHT O SWOJEJ PRACY, ODBIORCACH I TWÓRCACH (Co jest grane)

Podczas 10. Edycji Art & Fashion Forum w Poznaniu, gościem specjalnym był Nick Knight – szef SHOWstudio, ikona w świecie sztuki, obrazu, mody i technologii. Wywiad z nim znajdziecie tutaj – o tym, czego artyści powinni szukać w swojej twórczości, jak nowe technologie zmieniają sposób komunikacji w modzie i nie tylko.

NOMINOWANI DO BRITISH FASHION AWARDS 2016 (Vogue)

The British Fashion Council opublikowało listę osób nominowanych do tegorocznych nagród Fashion Awards, wśród których znajdziemy nie tylko międzynarodowej sławy modelki i marki, ale także wschodzących artystów na rynku brytyjskim (to może być dla nich przepustka do światowej sławy!).

Next Post:
Previous Post:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *