LUX INFO #2

LUX INFO #2

W najnowszym cyklu LUX INFO mieszanka zagadnień związanych z branżą premium: postrzeganie luksusu w Polsce, szukanie branżowych kont na Twitterze oraz topowe kampanie fashion nadchodzącego sezonu. Dodatkowo temat „blogowych galerianek” – czyli kwestii barteru przy w współpracy z blogosferą (nie pochwalam!).

100 LAT OKŁADEK MAGAZYNOWYCH

Bardzo ciekawe porównanie dawnych okładek największych magazynów z ich obecnymi wydaniami m. in. Vogue, Vanity Vair, Time i Cosmopolitan. Zastanawiam się czy teraz naprawdę sprzedają się głównie kontrowersja i seks? Czy to faktycznie zmienia się społeczeństwo a okładki są jego odzwierciedleniem? Moim zdaniem jest dokładnie odwrotnie i to media sugerują jacy powinniśmy być albo… to wynik czystej kalkulacji zysków.

BLOGERZY + BARTER – „CZY BLOGERKI TO NOWE GALERIANKI?”

Wiele się mówi o tym jak to reklamodawcy wykorzystują blogerów poprzez współpracę barterową. Tymczasem sporo początkujących blogerów wręcz się tego domaga w pogoni za nową parą butów czy torebką. Wtedy firmom wydaje się, że takie praktyki to norma – i niestety kółko się zamyka.

Blogerze! Proszę tak nie robić! Swoją pracę trzeba cenić i powinna to być norma.

Reklamodawco! Naprawdę, nie wymagaj od blogera wpisu za czteropak piwa, bo to niepoważne. Twoje wynagrodzenie to też nie tylko deputat, prawda?

Obie strony zyskają dużo więcej wtedy, kiedy tego typu działania będą „szyte na miarę”, dopasowane zarówno do marki, jak i do osobowości i profilu działalności blogera – i każda strona powinna na tym zarobić.

LUKSUS MADE IN POLAND

O tym, że Polacy są coraz bogatsi, jednak luksus w naszym kraju jest rozumiany na swój sposób.

Potwierdza się teoria, że produkty ze średniej półki to dla Polaka już coś bardzo wartościowego, a luksus rozumiany przez Zachód – wciąż niedościgniony. Oznacza to jedno: na Polskim rynku wciąż będzie miejsce na rozwój branży premium.

LUKSUSOWE KONTA NA TWITTERZE

Krótki przewodnik po tym, jak znaleźć wartościowe konta o branży luksusowej na Twitterze.

Zaraz zakładam konto i szukam!

TOPOWE KAMPANIE WOMEN FASHION – JESIEŃ/ZIMA 2015

Zestawienie najlepszych kampanii modowych nadchodzącego sezonu.

Mój zdecydowany faworyt: Miu Miu! No i jeszcze Moncler za genialny krajobraz.

Next Post:
Previous Post:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *