LUX INFO #14

LUX INFO #14

Czas na kolejne podsumowanie najważniejszych wydarzeń oraz ciekawych artykułów. Dzisiaj mam dla Was sporą dawkę wiedzy i ciekawych tekstów: cała prawda o zarobkach Polaków, nowy raport Bain & Company o branży luksusowej, dlaczego Vogue został wydawcą roku, kilka polskich marek, na które warto zwrócić uwagę i dlaczego TOPSHOP wycofuje się z Polski. Miłego czytania!

ZAROBKI POLAKÓW (Forsal.pl)

Bardzo ciekawy artykuł o zarobkach Polaków, oparty na kilku przykładach i zwierzeniach dotyczących osobistych finansów, podejścia do pieniędzy, wydatków i zamożności. „Do bogacenia się popychają nas aspiracje, a te chodzą pod rękę z naszymi marzeniami, nazywanymi przyziemnie planowaniem. (…) Przestajemy się cieszyć, że mamy więcej. Więcej staje się normą, a my wcale nie czujemy się zamożni, tylko wyznaczamy sobie coraz bardziej odległe materialne cele, na które ciągle brakuje nam pieniędzy. (…) Zamożność to dla ekonomistów grubość portfela, dla psychologów – stan umysłu wynikający z dobrego samopoczucia, że mamy wystarczająco, żeby nie narzekać”. >>Pełny artykuł.

WYDATKI NA DOBRA LUKSUSOWE SPOWALNIAJĄ (Bain & Company)

Zgodnie z nowym raportem Bain & Company, rynek dóbr luksusowych stabilnie rośnie (na poziomie 4%). Rośnie jednak dzięki kategoriom związanym z samochodami oraz podróżami, natomiast tzw. dobra osobiste, do których zaliczana jest moda, dodatki i akcesoria, po raz trzeci z rzędu pozostaje na tym samym poziomie. W związku z tym, że rynek rośnie, ale jednak coraz wolniej, w nadchodzącym czasie, najważniejsza będzie przemyślana strategia i dopasowanie się do rynku i oczekiwań konsumentów. 

VOGUE WYDAWCĄ ROKU (Luxury Daily)

Wspominałam już o nagrodach Luxury Daily, w tym dla Vogue, jako wydawcy roku. Warto się jednak dokładniej przyjrzeć, czym magazyn zasłużył sobie na nagrodę. Chodzi przede wszystkim o to, jaką wartość i treści wnosi, ale również o podejście do zmieniającej się konsumpcji treści. W 2016 roku np. wprowadzono edycję arabską (Vogue Arabia) – w pierwszej kolejności została otwarta strona internetowa, natomiast na wydanie drukowane poczekamy do wiosny 2017.

vogue.arabia banner

Źródło: VOGUE ARABIA

TOP SHOP WYCOFUJE SIĘ Z POLSKI (Property News)

Kolejna marka wycofuje się z Polski, tym razem jest to TOPSHOP, który będzie otwarty już tylko do 29.01.2017. Podobna przyszłość dotyczy również marki Dorothy Perkins. Obie, a wcześniej również Mothercare, były zarządzane przez firmę Alshaya, która od jakiegoś czasu przynosi straty. Niestety, sama obecność znanych marek nie jest jednoznaczna z tym, że poradzą sobie na specyficznym i ciągle zmieniającym się, polskim rynku. >>Szczegóły.

POLSKIE MARKI, NA KTÓRE WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ (Magazyn HAMAG)

Na polskim rynku nie brakuje kreatywnych projektantów i marek, na które warto zwrócić uwagę. W zestawieniu znajdziemy takie przykłady jak: Kas Kryst, SI-MI, MISBHV czy WEAVE, która jesienią wypuściła pierwszą kolekcję. Liczy się kreatywność, ale też koncept i dobre zdjęcia. Na uwagę zasługuje też Roma Yanota ze wspaniałymi płaszczami – dorzuciłabym do zestawienia.

Next Post:
Previous Post:
This article was written by

Prowadzę pierwszy w Polsce blog o biznesie i marketingu marek luksusowych. Jestem również założycielką międzynarodowej firmy doradczej Luxury Consulting Online. Wcześniej byłam związana z jedną z największych firm kosmetycznych na świecie, teraz moją misją jest edukowanie i doskonalenie branży luksusowej oraz zachęcanie konsumentów do podejmowania świadomych wyborów. Blog znalazł się na liście Nadziei Blogosfery wg. "Rankingu Najbardziej Wpływowych Blogerów 2016" Jasona Hunta. Bardzo się cieszę, że tu jesteś!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *