JAKIE BLOGI CZYTAM? SHARE WEEK 2017, CZYLI BLOGERZY POLECAJĄ BLOGERÓW.

JAKIE BLOGI CZYTAM? SHARE WEEK 2017, CZYLI BLOGERZY POLECAJĄ BLOGERÓW.

Inicjatywa Share Week to akcja, w której twórcy polecają innych twórców. To autorski pomysł Andrzeja Tucholskiego, funkcjonujący już od 2012 roku i cieszący się stale rosnącym zainteresowaniem. W 2016 roku udział wzięło aż 487 twórców. Teraz czas na kolejną edycję!

Zgodnie z zasadami Share Week’a, każdy twórca poleca 3 innych twórców. Dla mnie tutaj właśnie pojawia się pewien problem – regularnie śledzę ich dużo, dużo więcej! Nie tylko z mojej dziedziny, jaką jest marketing. Bardzo cenię wielu innych, bardziej doświadczonych blogerów, ich pracę, zaangażowanie, projekty, rozwój, osobowość, pomysły – to są po prostu fantastyczni ludzie, którzy często swoją twórczość traktują jako dodatkowe zajęcie.  Finalnie wybrałam 3, które polecam w ramach akcji oraz kilka, które śledzę regularnie i również bardzo sobie cenię – wszystkimi chcę się z Wami podzielić w ramach tego wpisu.

MOJE 3 POLECENIA W AKCJI SHARE WEEK 2017:

Paweł Tkaczyk

Blog Pawła śledziłam na długo przed rozpoczęciem mojej przygody z blogowaniem. Bardzo cenię sobie jego pracę, zaangażowanie oraz to, że chętnie dzieli się swoją wiedzą. Jedna z bardziej znanych osobowości w marketingowym świecie. Jak sam o sobie mówi – zarabia na życie opowiadaniem historii. Napisał 3 książki, występuje na konferencjach, szkoli oraz regularnie pisze artykuły dla branżowych pism i portali. Więcej zdradził w wywiadzie, który udało mi się z nim przeprowadzić (koniecznie przeczytajcie!).

Urszula Phelep

Blog Uli odkryłam stosunkowo niedawno, ale jednocześnie znalazłam na nim najwięcej wskazówek dotyczących samego blogowania (od pisania tekstów po ich promocję). To co pojawia się na tym blogu oraz na fanpage’u jest po prostu szalenie pomocne i mobilizujące do działania. A to nie wszystko! Ula prowadzi również grupę na Facebooku „Biznes, blogowanie i marketing dla kobiet”, gdzie udało jej się zgromadzić ponad 20 tysięcy członków i jest to moim zdaniem najlepiej zorganizowana i niesamowicie zaangażowana grupa, jaką znalazłam.

Wandergirl

Nie będę ukrywać, że znam Monikę – autorkę tego pięknego bloga o podróżach, dlatego śledzę jej poczynania praktycznie od samego początku. I uwierzcie mi – to nie znajomość przesądziła o moim wyborze, ale tempo i styl w jakim ten blog się rozwija. Wandergirl to przede wszystkim podróże bardzo dalekie i egzotyczne, śliczne zdjęcia i wciągający styl pisania. Do tego gościnne wpisy w Cosmopilitan i Travelicious, obecność w TV, regularne wpisy, współprace z markami i zaangażowanie fanów, których jak na pierwszy rok działalności uzbierała się już całkiem pokaźna liczba, a założę się, że to nie koniec pomysłów!

Teraz bardzo ważna sprawa: jeśli jesteś blogerem, zaglądasz na mojego bloga i uważasz, że jest wart polecenia – namawiam Cię do wzięcia udziału w akcji Share Week 2017 i oddanie głosu. Dla mnie to będzie bardzo cenne i pomoże MarketingPremium.pl dalej się rozwijać. Szczegóły akcji znajdziesz tutaj.

PRZY OKAZJI CHCIAŁABYM SIĘ RÓWNIEŻ PODZIELIĆ INNYMI BLOGAMI, KTÓRE ODWIEDZAM I BARDZO SOBIE CENIĘ:

Natalia Hatalska

Dla marketerów blog obowiązkowy! Ze względu na wysokiej jakości treści oraz raporty, a zwłaszcza TrendBooki, które pojawiają się co roku, są coraz obszerniejsze i stały się już wyczekiwaną i kultową lekturą w branży.

Pani Swojego Czasu

Pani Swojego Czasu uczy kobiety zarządzania swoim… czasem (no wiadomo). Jednak robi to w sposób tak angażujący, ciekawy i humorystyczny, że nie jestem w stanie znaleźć choćby zbliżonego przykładu. Blog, fanpage i grupa przydatne absolutnie dla każdego, niezależnie nad jakim projektem pracuje.

Szpilki na mapie

Mój ulubiony podróżniczy duet! Dominika i Jacek ponad rok temu wyjechali w swoją podróż dookoła świata. Przed wyjazdem nakręcili też filmik „Zakochaj się w Polsce”, który zdobył ponad 200 tysięcy wyświetleń. Regularnie pojawiają się ich wpisy z podróży oraz cudowne zdjęcia – możecie ich śledzić cały czas! Aktualnie są w Zimbabwe i chyba nie spieszy im się, żeby wracać.

Travelicious

Skoro już przy podróżach jesteśmy – często zaglądam też na Travelicious, ze względu na zdjęcia i nietypowe, urocze miejsca.

Jak Oszczędzać pieniądze

Michał Szafrański przebojem wdarł się do blogosfery. Dlatego warto go obserwować. Ja czytam głównie ze względu na wpisy o blogowaniu, w których dzieli się masą cennych wskazówek i porad. Zawsze rzetelnie i bardzo, bardzo wyczerpująco.

Styledigger

To chyba jedyny blog lifestyle’owy, na który systematycznie zaglądam. Czasem chcę odwiedzić tylko na chwilkę, a wpisy tak mnie wciągają, że czytam i czytam! Blog o slow fashion i celebrowaniu codzienności. Oprócz bloga Asia napisała dwie książki i prowadzi swoją markę Lunaby.

Jest Rudo

Blog o fotografii z bardzo cennymi poradami zwłaszcza dla początkujących (w tym blogerów). Najczęściej polecany blog w akcji Share Week 2016. Zaglądam zazwyczaj kiedy szukam porad dotyczących obróbki zdjęć – i zawsze znajduję odpowiedź!

My flirt with reality

Blog prowadzony przez Julię Izmałkową, założycielkę Izmałkowa Consulting. Julia prowadzi badania marketingowe, udowadniając, że wszyscy kłamią. Jest podróżującym psychologiem, a część roku spędza w odległych krajach. Niedawno została nominowana do nagrody Bizneswoman Roku 2016. Cenię sobie przede wszystkim za szczerość.

Jest tego sporo i bardzo ciężko było mi wybrać 3. Chciałam jednak przy okazji podzielić się z Wami tymi, na które zaglądam regularnie i bardzo sobie cenię. Przykładów jest oczywiście dużo więcej, ale to są te, które są mi najbliższe. O całej akcji Share Week przeczytacie na stronie Andrzeja Tucholskiego.

A jakie są Wasze ulubione blogi? Chętnie się dowiem gdzie zaglądacie – może odkryję przy okazji coś nowego 🙂

Next Post:
Previous Post:
This article was written by

Prowadzę pierwszy w Polsce blog o biznesie i marketingu marek luksusowych. Jestem również założycielką międzynarodowej firmy doradczej Luxury Consulting Online. Wcześniej byłam związana z jedną z największych firm kosmetycznych na świecie, teraz moją misją jest edukowanie i doskonalenie branży luksusowej oraz zachęcanie konsumentów do podejmowania świadomych wyborów. Blog znalazł się na liście Nadziei Blogosfery wg. "Rankingu Najbardziej Wpływowych Blogerów 2016" Jasona Hunta. Bardzo się cieszę, że tu jesteś!

There is 1 comment for this article

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *